ARPA (BEYAZ) İşlem Adeti: En az: 5.700 | En çok: 5.900
BUĞDAY (MAKARNALIK) İşlem Adeti: En az: 6.000 | En çok: 6.300
MISIR (SARI) İşlem Adeti: En az: 5.800 | En çok: 6.000
NOHUT (NATÜREL) İşlem Adeti: En az: 16.000 | En çok: 19.000
K. FASULYE (NATÜREL) İşlem Adeti: En az: 15.000 | En çok: 18.000
 
 


  Slayt Haber

TOBB 72. GENEL KURULU YAPILDI

TOBB 72. GENEL KURULU YAPILDI

             Karaman Ticaret Borsası delegeleri, Ankara’da düzenlenen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 72. Genel Kurulu’na katıldı. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirilen genel kurula, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Ekonomi Bakanı Mustafa ELİTAŞ, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, KKTC Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan ve MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’ın yanı sıra Türkiye’nin 81 ilinden gelen oda ve borsa delegeleri ile çok sayıda davetli katıldı.
             Genel Kurula, Karaman Ticaret Borsası adına Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem BAŞTUĞ, Meclis Başkanı Ekrem ÇAVAŞ, Genel Kurul Delegeleri Hüseyin YILDIZBAŞ, Cafer BİNİCİ, Nevzat ERKAN ve Genel Sekreter M. Metin DEMİR katıldı.
             Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Camia olarak Anadolu’nun talepleri ve hayallerinin tercümanı olduk. Bir olduk, iri olduk, diri olduk “ dedi.
Hisarcıklıoğlu,“Odalarımız ve Borsalarımız; hizmet kalitesi Avrupa standartlarına ulaşmış, çağdaş kurumlara dönüştü. Tüm çevre coğrafyamızdaki ülkeler için de rol model haline geldiler. Hedeflere ulaşmak istiyorsak, her gün bir önceki günden daha fazla çalışmak zorundayız. Türkiye bir yandan küresel ekonomide rekabet mücadelesi verirken diğer taraftan bu zor coğrafyada ayakta kalmak zorunda. Yol haritamızı belirleyip, her gün bir adım daha ileri gitmek zorundayız” ifadelerinde bulundu.
        Hisarcıklıoğlu, Türkiye’ye teknoloji transferi sağlayan, üretimin katma değerini artıracak faaliyetlerin daha fazla desteklenmesi gerektiğini sözlerine ekledi. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun açılış konuşmasının ardından, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan ve Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ta birer konuşma yaptılar. Komisyonların sunuşlarını yapmasının ardından Genel Kurul, dilek ve temennilerin bölümüyle sona erdi. 


 
 
 
 
   ETKİNLİK TAKVİMİ
 


 
 

TOBB  
TOBB ETÜ - TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi  
ABİGEM - Avrupa Birliği Türkiye İş Geliştirme Merkezleri
TOBB Sanayi Veri Tabanı  
TEPAV - Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı  
MEYBEM - Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri
Kobi Bilgi Sitesi  
KGF - Kredi Garanti Fonu  
GTİ - Gümrük ve Turizm İşletmeleri
TOBB TV  
Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi  
BALO - Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonlar
UMEM Beceri 10 Projesi  
TOBB Türkiye Fuar Rehberi  
İKV - İktisadi Kalkınma Vakfı
               
Her hakkı saklıdır.© 2014 Karaman Ticaret Borsası                 
Web Tasarım DNZ WEB DİZAYN
 
Online Ziyaretçi Sayısı :
1
E-Posta : info@karamantb.org.tr   
Toplam Ziyaretçi Sayısı :
77596