ARPA (BEYAZ) İşlem Adeti: En az: 5.700 | En çok: 5.900
BUĞDAY (MAKARNALIK) İşlem Adeti: En az: 6.000 | En çok: 6.300
MISIR (SARI) İşlem Adeti: En az: 5.800 | En çok: 6.000
NOHUT (NATÜREL) İşlem Adeti: En az: 16.000 | En çok: 19.000
K. FASULYE (NATÜREL) İşlem Adeti: En az: 15.000 | En çok: 18.000
 
 


  Slayt Haber

TARIM HAYVANCILIK VE GIDA FUARI AÇILDI

TARIM HAYVANCILIK VE GIDA FUARI AÇILDI

        Karaman Valiliği, Karaman Belediyesi, Karaman Ziraat Odası, Karaman Ticaret Borsası ve Karaman Ticaret Sanayi Odası işbirliğinde organize edilen 1. Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı’nın resmi açılış töreni yapıldı.
   
        Larende Mahallesi’ndeki Larende Kapalı Pazar yerinde düzenlenen fuarın açılışına, Karaman Valisi Süleyman Tapsız, AK Parti Karaman Milletvekili Recep Konuk, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Durali Koçak, Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, Karaman Ticaret Borsası Meclis Başkan Yardımcısı Nevzat Erkan, siyasi parti temsilcileri, ilçe ve belde belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile davetliler katıldı.
   
        15 Temmuz amacına ulaşabilseydi, belki bugün bu fuarı düzenleyemeyecektik diyen Karaman Milletvekili Recep Konuk, halkımızın 15 Temmuz’da göstermiş olduğu dik duruşa hükümetimiz, milletimiz ve özellikle dünyada demokrasi dersini alanlara, alması gerekenlere bütün insanlık adına teşekkür ediyorum dedi.
   
        Karaman’da devam eden yatırımlar hakkında da bilgiler veren Milletvekili Konuk, Karaman’ın tarımdaki en büyük problemin su olduğunu belirterek, “Eğer suyu biz bulamazsak biz elimizdeki mevcut ırmaklarla, nehirlerle denizleri sulamaya devam edersek Anadolu coğrafyasını sulamak yerine denizdeki tuzlu suları tatlı sularla sulamaya devam edersek tarımın geleceği Karaman’da da yoktur. Mevcut bitkilerle bitki üretim deseniyle yeraltı sularının dayanacağı veya dayanma kabiliyetleri sınırlıdır. Onun için yeni su kaynaklarına ihtiyacımız var. Eğer Karaman’ı havza dışı sularla kavuşturmadığımız sürece bugünkü yapacağımız her türlü çalışmaların palyatif ve pansuman çalışmalar olduğunu söylemek istiyorum. Bunun da yolu havza dışı suların Anadolu coğrafyasıyla buluşturulmasını bir şekilde sağlamak zorundayız. Bununla ilgili önemli bir projeyi de yürütüyoruz diye konuştu.


 
 
 
 
   ETKİNLİK TAKVİMİ
 


 
 

TOBB  
TOBB ETÜ - TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi  
ABİGEM - Avrupa Birliği Türkiye İş Geliştirme Merkezleri
TOBB Sanayi Veri Tabanı  
TEPAV - Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı  
MEYBEM - Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri
Kobi Bilgi Sitesi  
KGF - Kredi Garanti Fonu  
GTİ - Gümrük ve Turizm İşletmeleri
TOBB TV  
Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi  
BALO - Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonlar
UMEM Beceri 10 Projesi  
TOBB Türkiye Fuar Rehberi  
İKV - İktisadi Kalkınma Vakfı
               
Her hakkı saklıdır.© 2014 Karaman Ticaret Borsası                 
Web Tasarım DNZ WEB DİZAYN
 
Online Ziyaretçi Sayısı :
1
E-Posta : info@karamantb.org.tr   
Toplam Ziyaretçi Sayısı :
77596