ARPA (BEYAZ) İşlem Adeti: En az: 5.700 | En çok: 5.900
BUĞDAY (MAKARNALIK) İşlem Adeti: En az: 6.000 | En çok: 6.300
MISIR (SARI) İşlem Adeti: En az: 5.800 | En çok: 6.000
NOHUT (NATÜREL) İşlem Adeti: En az: 16.000 | En çok: 19.000
K. FASULYE (NATÜREL) İşlem Adeti: En az: 15.000 | En çok: 18.000
 
 


  Slayt Haber

TOBB KARAMAN FEN LİSESİ AÇILIŞI YAPILDI

TOBB KARAMAN FEN LİSESİ AÇILIŞI YAPILDI

            TOBB Karaman Fen Lisesi, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Selçuk Öztürk ve Memiş Kütükcü ve Karaman Valisi Murat Koca’nın katıldığı törenle açıldı.​

            TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Karaman’a fen lisesi yapma sözü verdiklerini anımsatarak, “Allah’a şükürler olsun bu sözümüz tuttuk. Okulumuz, spor salonu başta olmak üzere eğitime ait tüm imkanlarıyla tam bir kompleks. Bu yatırımı yaparken elbette yalnız değildik. Başarısı ile, duruşu ile, karakteri ile Türkiye’nin takdirini kazanan Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’ın bize büyük desteği oldu. Kendisi bu güne kadar ne sorunumuz olduysa hep yanımızdaydı” dedi.

            Eğitime yapılan yatırımlarda asla zarar edilmeyeceğini belirten Hisarcıklıoğlu, "Özellikle bu yatırımı yaparken, vesile olan Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum. Karaman'dan çıkan ilk ateşle 80 ilimize daha okul yapmaya başlıyoruz. İlkini, Sayın Bakanımızla bir yemek yerken sohbet sırasında çıkan hayırlı iş, 80 ile de yansıdı. Bundan dolayı da teşekkür ediyorum. Bizim için en kıymetli yatırım eğitim için yapılandır. Dünyada her yatırımın riski vardır. Her yatırımdan zarar edebilirsiniz. Ama insana yapılan yatırımdan, eğitime yapılan yatırımdan asla zarar etmezsiniz. Her zaman kâr yazar. Eğitime yatırım yaparsanız siz kazanırsınız, şehriniz kazanır, ülkeniz kazanır" ifadesini kullandı.

            Bu okuldan Türkiye’ye yön veren yeni isimlerin çıkacağına inandığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, okulunun adının Karaman TOBB Lütfi Elvan Fen Lisesi olarak değiştirilmesini teklif etti.

            Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan

           Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan da, bu ilin eğitim altyapısı yönünden hiçbir sorunu olmadığına işaret ederek, üniversite sınavları başta olmak üzere pek çok birincili elde ettiğini vurguladı.

           Eğitime büyük öncelik tanıdıklarına dikkati çeken Elvan, "Eğitime verdiğimiz önem çerçevesinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden Karaman'da bir Fen Lisesi yapmasını arzu ettik. Kendileri ve yönetimi Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek bu kararı aldılar ve bu güzel Fen Lisesini inşa ettiler. Bunun akabinde de Türkiyemizin diğer illerinde de TOBB artık yeni okullar inşa etmeye başladı. Kendilerini kutluyorum" ifadesini kullandı.


 
 
 
 
   ETKİNLİK TAKVİMİ
 


 
 

TOBB  
TOBB ETÜ - TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi  
ABİGEM - Avrupa Birliği Türkiye İş Geliştirme Merkezleri
TOBB Sanayi Veri Tabanı  
TEPAV - Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı  
MEYBEM - Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri
Kobi Bilgi Sitesi  
KGF - Kredi Garanti Fonu  
GTİ - Gümrük ve Turizm İşletmeleri
TOBB TV  
Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi  
BALO - Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonlar
UMEM Beceri 10 Projesi  
TOBB Türkiye Fuar Rehberi  
İKV - İktisadi Kalkınma Vakfı
               
Her hakkı saklıdır.© 2014 Karaman Ticaret Borsası                 
Web Tasarım DNZ WEB DİZAYN
 
Online Ziyaretçi Sayısı :
2
E-Posta : info@karamantb.org.tr   
Toplam Ziyaretçi Sayısı :
77542