KARAMAN TİCARET BORSASI
MENU
Bifa Bisküvi

Bifa Bisküvi ve Gıda San. A.Ş. 1962 yılında Karaman’da, modern tesisleri 97.178 m2 si merkez fabrikasında, 51.533 m2 si Organize Sanayi Bölgesinde kapalı alan olmak üzere 270.438 m2 alan üzerinde kurulmuştur. Firma bisküvi, çikolata, gofret, kek, kraker ve şeker olmak üzere üretim hatlarında 500 çeşit üründen günlük 600 ton üretmektedir.

Bisküvi, çikolata, kek, gofret ve kraker üretim hatlarının yanı sıra, Bifa ayrıca bir un fabrikası, bir kâğıt ambalaj fabrikası ve soğuk hava depolarına sahiptir ve bu sayede bisküvi ve şekerleme ürünleri için kullandığı ham maddelerinin önemli bir kısmını kendi bünyesinde imal etmektedir. Türkiye'nin önde gelen tarım iştiraklerinden biri olan Örnek Tarım ’da Bifa'nın önderliğinde hayata geçmiştir.

Bifa Türkiye’nin yanı sıra tanınmış bir uluslararası ihracatçı olup dünya çapında 77'den fazla ülke ve bölgede müşteri kitlesine sahiptir. Ayrıca Bifa Cezayir’de kurduğu fabrikası ile ürünlerini yerel pazar ve komşu ülke pazarları ile de buluşturmaktadır.

Bifa Bisküvi Gıda A.Ş personel müdürü Fadime Harmanizi ile yaptığımız görüşmede; Eğitimi her zaman ön planda tutan hassasiyetimizle, 2000-2001 eğitim ve öğretim yılında 37.800 m2 alan üzerine kurulu 5000m2-22 dersliği olan Özel Babaoğlu İlköğretim Okulu’nu hizmete açmıştır. Okul, 2013-2014 eğitim ve öğretim yılında mevcut binası Özel Babaoğlu Ortaokulu olarak öğretime devam etmiştir. Aynı yıl kampüsünde 5.400m2 -22 dersliği olan kapalı spor salonu ve konferans solunu bulunan Özel Babaoğlu İlkokulu’nu hizmete açmıştır. 2015-2016 Eğitim öğretim yılında ise kampüsünde 4000m2 -22 dersliği olan Özel Babaoğlu Anadolu Lisesi’ni hizmete açmıştır. Ayrıca şirketin personeli ve çocuklarının kullanımı için spor tesisleri kurulmuştur. Bununla birlikte;

 ‘Karaman Ticaret Borsası’nın 27.03.2019 tarihinde SGK-İŞKUR işbirliği ile düzenlemiş olduğu İstihdam seferberliği kapsamındaki eğitime katıldık. Toplumsal iş gücüne destek ve yararlanılacak imkanlar hakkında bilgi sahibi olduk. Bu eğitim sayesinde Karaman’daki fabrikamızda 72 kişi istihdam ettik. Toplamda 3400 den fazla kişiyi istihdam ederek ülke ekonomisine katkı sağlamaktayız. Borsada almış olduğumuz bilgilendirme eğitimi ile hem şirketimiz adına yararlanabileceğimiz Sgk, vergi indirimleri ile maliyetlerimizi düşürdük hem de iş gücüne sağladığımız katkıdan dolayı mutluluk duyduk.

Bifa her zaman insan sağlığı, hijyen ve çevreyi dikkate alarak ürünlerini bu hassasiyetle riske etmeyecek yüksek kalite ile üretmektedir. İşte bu sebeple ürünlerimiz çeşitli uluslararası gıda kalite yarışmalarında bir altın ve iki gümüş madalyasına laik görülmüştür.  "Kalite Kontrol Edilmez Üretilir" düşüncesiyle sektörde lider olabilmek, tüm çalışanların sisteme katılımı ile mümkündür.

Müşteri memnuniyetini sağlamak, kalite ve verimliliği arttırmak için tüm BİFA bireyleri sürekli iyileştirme odaklı çalışır.

Bifa ailesi olarak; İleri teknolojileri kullanarak ve kaliteyi mükemmeliyetle birleştirerek standartlar çıtasını yükseltmek ve dünya çapında önde gelen Türk-malı tadı olmak için coşku ve inançla ilerlemek. Türk ekonomisine olumlu değerler katan, insanlığa, çevreye, yaşama ve geleceğe saygımız çerçevesinde sürekli büyüyen bir gelecek firması olmaktır.