KARAMAN TİCARET BORSASI
MENU

MEVKA Projemiz Onaylandı

MEVKA 2022 Yılı Teknik Destek kapsamında, Borsamızın hazırlamış olduğu ‘’Karaman ve Çevresinde Katma Değeri Yüksek Alternatif Tarım Ürünlerinin Belirlenmesi’’ konulu başvurumuz Mevlâna Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilmiştir.

Proje sözleşmesi imza törenine Karaman MEVKA Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Doğan Ali Onuralp, MEVKA Program Yönetim Birimi Amiri Çakan Tanıdık, Karaman MEVKA Yatırım Uzmanı Celalettin Aslandağ, Yönetim Kurulu Başkanımız Ekrem Çavaş ve Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet Kaya katıldı.

Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Çavaş yaptığı açıklamada; bu proje ile katma değeri ve stratejik önemi yüksek tarımsal faaliyetlere yönelik birim alandan yüksek verim alınması için çalışmalar yapılarak kırsal alanda refah yükseltilecek, istikrarlı gıda arzı sağlanacak. Yerli ırk ürünlerin üretimi ve verimliliği yükseltilecek. Böylelikle bölgenin sosyo-ekonomik gelişimine katkıda bulunacağını düşünüyorum. Ayrıca bu konu ile ilgili çiftçi ve üyelerimize bir bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. Karamanımız için hayırlı olmasını diliyorum. ’dedi.