KARAMAN TİCARET BORSASI
MENU
tobb-genel-kurul
TOBB 78. Genel Kurulu Online Olarak Yapıldı
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 78.Genel Kurulu 13 Mayıs 2021 Cuma günü saat:15:00 de video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen genel kurula, Türkiye’nin 81 il ve 160 ilçesinin Oda ve Borsalarının Meclis Başkanları, Yönetim Kurulu Başkanları, Delegeleri ve Genel Sekreterleri katılım sağladı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurulu’na Karaman Ticaret Borsasını temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Çavaş, Meclis Başkanı Nurullah Güzeloğlu, Genel Kurul Delegeleri Mustafa Özan, Mehmet Samtar ve Genel Sekreter H.Fatih Fındık katılım sağladı.
Toplantıda, Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı Sedat İşeri, Mevzuat Komisyonu Başkanı Fahrettin Özün, Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu Başkanı Ferhat Çağlayan, Dilekleri İnceleme Komisyonu Başkanı Ahmet Ozan Kara, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı Göksel Başar, Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Dursun Dağdelen, Vergi Komisyonu Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Ekonomi Politikası Komisyonu Başkanı Nurettin Karslıoğlu ve Basın ve Yayın Komisyonu Başkanı Semra Tozaraydın tarafından komisyon sunuşları gerçekleştirildi.
Karaman Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Çavaş yaptığı açıklamada; Korona virüs salgını dolayısıyla Genel Kurulumuzu bu yıl da 81 İl ve 160 İlçe bir arada video konferans yöntemiyle gerçekleştiriyoruz. Camiamız her zaman hem Ülkemizde hem de dünyada örnek bir birliktelik göstermektedir.
Türk Ekonomisi için birliğimizin yaptığı hizmetler her türlü takdirin üzerindedir. Değerli Başkanımız M.Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun, yoğun mesai harcayarak yerelde yaşanan ekonomik sıkıntıları ve iş dünyasının sesini ilgili Bakanlarımıza ilettiler. Sorunlarımızın çözümü noktasında her zaman yanımızda oldular. Dile getirdiğimiz pek çok öneri ve talebimizi hayata geçiren Değerli Birlik Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve saygıdeğer yönetim kuruluna şükranlarımı sunuyorum.”
Karaman Ticaret Borsası olarak, mensubu olmakla gurur duyduğumuz Birliğimizin 78.Genel Kurullarının büyük camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. ’dedi.