KARAMAN TİCARET BORSASI
MENU

TMO stoklarında yer alan hububat (ekmeklik buğday, arpa, mısır ve çavdar-tritikale-yulaf) kişi ve kuruluş ayrımı yapılmaksızın serbest olarak peşin bedel mukabili, makarnalık buğday ise kullanıcısına (makarna, şehriye, bulgur ve irmik fabrikalarına) peşin bedel mukabili serbest olarak 02 Ocak 2024 tarihinden itibaren satışa açılmıştır.


Hububat satışlarımıza başvurular; ELÜS stokları için TMO Elektronik Satış Platformu (ESP) üzerinden, TMO depolarında bulunan stoklar için stokun bulunduğu Başmüdürlüklerimize elden gerçekleştirilecektir.


Bu nedenle ELÜS stoklarına başvuru yapacakların hem TMO Elektronik Satış Platformuna (ESP), hem de TÜRİB’e (Türkiye Ürün İhtisas Borsası) üye olması gerekmektedir.


Satış Platformu üzerinden satışı yapılacak ELÜS stokları (makarnalık buğday, ekmeklik buğday, arpa ve mısırlar) için ocak ayında alınan taleplerin dağıtımı yapılacaktır. Talep alınarak dağıtımı yapılan ELÜS stokları bir sonraki dağıtımdan önce satışa açılan stok ekranından düşülecektir.


Satışa açılan tüm ürünler için son para yatırma, son teslim ve Elüsler için takas tarihleri aşağıda belirtilmiştir. Her bir dönemde yer alan son takas tarihine kadar takası gerçekleşmeyen ELÜS ürünlerin tahsisleri iptal edilerek tekrar stoka eklenerek talep toplanacaktır.

Dosya Eki

Duyurular