KARAMAN TİCARET BORSASI
MENU

TMO 432 BİN TON ARPAYI SATIŞA AÇMIŞTIR.
Arpa satışlarımız 5.250 TL/Ton fiyatla peşin bedel mukabili olarak Besici ve Yetiştiricilere (büyükbaş [ERKEK] ve küçükbaş) yönelik olarak başlamıştır.
Aylık fiili tüketim miktarı 250 tonun altında olan tüm besici ve yetiştiriciler üretici örgütleri (Birlik, Kooperatif, Oda) vasıtasıyla başvuru yapacaktır. Bireysel başvurular kabul edilmeyecektir. Bir besici yetiştirici sadece bir üretici örgütü üzerinden başvuru yapacaktır. Üretici örgütü üyeliği olmayan besici ve yetiştiriciler de üretici örgütü üzerinden başvuru yapabilecektir. Arpa tahsisi, Kasım ve Aralık aylarını kapsayacak şekilde iki aylık olarak gerçekleştirilecektir.
Aylık fiili tüketimi 250 ton üzerinde olan besici ve yetiştiriciler ise istedikleri taktirde üretici örgütleri dışında direkt arpa başvurusunda bulunabilecektir.
Besici ve yetiştiriciler için fiili tüketim hesabında; büyükbaş (erkek) hayvan başına günde 4 kg, küçükbaş hayvan başına ise günde 600 gr (0,6 kg) hesabı üzerinden aylık tüketim miktarı bulunacaktır.
Hesaplanacak fiili tüketimlerde erkek büyükbaş sayısı ve küçükbaş sayısı dikkate alınacak dişi büyükbaş hayvan sayısı dikkate alınmayacaktır.

Dosya Eki

Duyurular